Dotarł do nas apel opiekunów chorego chłopca – Luca Iorio. Rodzina prosi wszystkich chętnych, aby zbierali plastikowe nakrętki. Następnie należy przesłać je do firmy recyklingowej, która należność za zebrany plastik przekaże na konto chłopca w jednej z fundacji.
Zadzwoniłam do wymienionej w apelu firmy, gdzie potwierdzono, że taka akcja jest prowadzona przez pracowników tejże firmy i studentów. Środki uzyskane z przesłanych nakrętek zostaną przekazane także na subkonta innych potrzebujących dzieci (finansowane są z nich turnusy rehabilitacyjne, specjalistyczne wózki do rehabilitacji itp.)
Nakrętki muszą być koniecznie plastikowe – bez elementów metalowych, mogą pochodzić z różnych płynów, szamponów, detergentów, napojów, itp. nie mogą to być za to nakrętki z kremów oraz z kawy, ponieważ do ich produkcji używany jest inny rodzaj plastiku.
Więcej informacji o chłopcu na jego podstronie na stronie Fundacji Dzieciom”Zdążyć z pomocą”, a także we wcześniejszym tekście na jego temat zamieszczonym na www.pomagam.info.
NAKRĘTKI ZBIERAMY DO KOŃCA WAKACJI!
UZBIERANE NAKRĘTKI MOŻNA PRZESYŁAĆ DO FIRMY :
F.P.H. EKOPOLDEX
ul. A.Mickiewicza 40
32 -400 Myślenice
NALEŻY DOŁĄCZYĆ NASTĘPUJĄCĄ INFORMACJĘ:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 WARSZAWA
41124010371111001013219362
Z DOPISKIEM: darowizna na rzecz LUCA IORIO





3 lutego 2012
7 Komentarzy w "Zbieraj nakrętki i pomóż choremu chłopcu"
ja już mam w domu wystawioną specjalną torbę na nakrętki – lato ciepłe, więc czuję, że trochę się ich nazbiera. Myślę, że nasi sąsiedzi też się dorzucą:)
wprawdzie nie mam jeszcze ani jednej nakrętki, ale mailing do znajomych rozesłany, sąsiad jedzie jutro do rodziców, w samochodzi ma już reklamówkę z przyczepioną kartką, że zbiera nakrętki…
Sam zaczynam zbierać od jutra
sąsiedzi do akcji włączyli się w piątek i również liczą na sporą ilość „plastikowych pomocników”…rodziny poinformowane…akcja rusza całą parą
zbieranie rozpoczęte! wszyscy w domu wiedzą gdzie maja trafiać zakrętki…
(jak już „coś” będzie to daMy znać)
Dziekuje Wam wszystkim ktorzy wlaczyliscie sie a ta akcje zbierania nakretek, jestem naprawde bardzo wdzieczna i w imieniu mojego synka LUCA Wszystkim bardzo dziekuje
:))
A mam pytanie do zorientowanych: do kiedy zakrętki trza wysłać? Czy najlepiej zrobić to już, czy faktycznie wraz z końcem wakacji?
Z góry dzięki za odpowiedź.
no my wysyłamy w tym tygodniu, żeby dotarły jeszcze przed końcem wakacji
Skomentuj!